2019-03-14

Kadra

Kadra PCRE

PRACOWNICY MERYTORYCZNI POWIATOWEGO CENTRUM ROZWOJU EDUKACJI, 
PORADNI PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNEJ

 


Mgr Małgorzata Kowalska - dyrektor

Mgr Katarzyna Tokarska - neurologopedia, nauczyciel dyplomowany. Absolwentka Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego o specjalności pedagoga. Na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej ukończyła podyplomowe studia logopedyczne na kierunku – afazjologii  i surdologopedii. Ukończyła studium neurologopedii, oraz różne kursy doskonalące m.in.: „Profilaktykę logopedyczną”, „Terapię jąkania”, „Terapię mowy dzieci  z rozszczepem wargo   i podniebienia”, „Logorytmikę”. W poradni zajmuje się diagnozą logopedyczną i prowadzi terapię ukierunkowaną na różne zaburzenia mowy min: wspomaganie rozwoju mowy, korekcję wad wymowy, terapię mowy u osób z upośledzeniem umysłowym, terapię mowy dzieci z zespołem Downa, terapię mowy u dzieci z autyzmem, terapię afazji, alalii, mutyzmu, terapię mowy u dzieci z zaburzeniami słuchu.

Mgr Iwona Stachura - pedagog, nauczyciel dyplomowany. Absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogiki Specjalnej w Warszawie o specjalności oligofrenopedagoga oraz Podyplomowych Studiów na Akademii Pedagogicznej w Krakowie o kierunku terapia psychopedagogiczna. Ukończyła różne formy doskonalenia: m.in. I st. i II st. Kinezjologii Edukacyjnej, wczesną interwencję dziecięcą oraz uzyskała certyfikat terapeuty integracji sensorycznej. W poradni zajmuje się diagnozą i terapią dzieci w wieku od urodzenia do 7 roku życia tzn do czasu rozpoczęcia nauki szkolnej oraz wspieraniem rodziców w rozwiązywaniu problemów na jakie napotykają towarzysząc dziecku w pierwszych latach życia.

Mgr Magdalena Świerczyńska – psycholog, terapeuta rodzin, nauczyciel mianowany. Jest absolwentką Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Ukończyła całościowe szkolenie w Zakładzie Terapii Rodzin Katedry Psychiatrii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. W poradni zajmuje się terapią, diagnozą psychologiczną dzieci i młodzieży oraz szkoleniami 
dla pedagogów i nauczycieli. Prowadzi warsztaty wzmacniające relacje rodziców z dziećmi oraz kształtujące kompetencje wychowawcze, a także spotkania psychoedukacyjne i profilaktyczne dla dzieci i młodzieży. Umożliwia także rodzicom samotnie wychowującym dzieci skorzystania ze wsparcia przez udział w zajęciach grupowych. W ramach terapii rodzin i terapii indywidualnej zajmuje się m.in.: kryzysami rodzinnymi, problemami żałoby, straty, zaburzeniami odżywiania, zaburzeniami nerwicowymi i depresyjnymi, problemami okresu dojrzewania, trudnościami wychowawczymi. Ponadto zajmuje się wspieraniem kampanii „Zły dotyk krzywdzi” przez prowadzenie zajęć profilaktycznych dla dzieci i rodziców.

Mgr Ewa Oktaba – psycholog, nauczyciel dyplomowany. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego o specjalizacji psychologia wychowawcza. Ukończyła różne formy doskonalenia zawodowego : m.in. Kurs z zakresu diagnozy i terapii dzieci niesłyszących i słabosłyszących,  Program Wspierania Rodziny, Program profilaktyki przeciw uzależnieniem od grup destruktywnych „Anyymanipulacja”, „Dyskalkulia” – diagnoza i terapia specyficznych trudności  w nauce matematyki. W Poradni  zajmuje się diagnozą i pomocą psychologiczną dzieciom   w starszym wieku szkolnym (kl. IV-VI Szkoły Podstawowej) oraz dzieciom i młodzieży z niepełnosprawnością narządu słuchu.

Mgr Dorota Ciura – pedagog, nauczyciel dyplomowany. Absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Kielcach - kierunek pedagogika oświaty oraz oligofrenopedagogika. Ukończyła także: studia podyplomowe na Uniwersytecie Warszawskim o specjalności rehabilitacja dzieci z dysfunkcjami rozwojowymi, Studium Surdopedagogiki - Komunikacja z niesłyszącymi i słabosłyszącymi na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim oraz różnorodne formy doskonalenia zawodowego dotyczące pracy z uczniami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Jest absolwentką Szkoły Trenerów Intra w Warszawie i studiów podyplomowych z zakresu mediacji, negocjacji i komunikacji społecznej. W poradni zajmuje się diagnozą uczniów w różnym wieku w zakresie specyficznych trudności w uczeniu się oraz pomocą dzieciom i młodzieży ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.  Ponadto prowadzi warsztaty dla uczniów i nauczycieli z zakresu rozwoju osobistego, wspierające jednostkę w różnych obszarach funkcjonowania życiowego, np.: komunikacja, asertywność, współpraca, osiąganie celów, stres, twórczość.

Mgr Iwona Włodarczyk - psycholog, nauczyciel dyplomowany. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego o specjalności psychologia kliniczna. Ukończyła różne formy doskonalenia zawodowego m.in. kurs kwalifikacyjny  z zakresu terapii pedagogicznej , kurs dotyczący kompleksowego modelu pracy z dziećmi z ADHD i zachowaniami  opozycyjno-buntowniczymi, terapii dzieci z niepełnowartościowym układem nerwowym oraz uzyskała certyfikat trenera Treningu Zastępowania Agresji (TZA). W poradni zajmuje się diagnozą i pomocą psychologiczną młodzieży wieku gimnazjalnego oraz dzieciom a ADHD i ich rodzicom.

Mgr Małgorzata Dobrowolska-Dąbrowska - psycholog, nauczyciel mianowany, pracuje w Poradni od 2006 roku. Ukończyła studia magisterskie w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie o specjalizacji psychologia pracy. Ukończyła moduł specjalizacyjny u dr Paszkowskiej Rogacz w zakresie doradztwa zawodowego oraz z zakresu doradztwa personalnego (rekrutacja i selekcja kadr). W bieżącym roku ukończyła podyplomowe studia na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie z zakresu stosowanej psychologii pracy – psychologia transportu. Na terenie poradni zajmuje się doradztwem indywidualnym i grupowym, oraz orientacją zawodową dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. W ramach swojej działalności prowadzi badania psychologiczne diagnozujące osobowość, kompetencje społeczne i preferencje i predyspozycje zawodowe uczniów, udziela pomocy psychologicznej dotyczącej rozwoju uzdolnień, przygotowuje uczniów do wyboru zawodu. Dodatkowo prowadzi warsztaty psychologiczne z zakresu treningu kompetencji społecznych (dotyczące min.  komunikacji interpersonalnej, asertywności, radzenie sobie ze stresem, współpracy, organizacji czasu pracy, metod efektywnego uczenia się) oraz warsztaty z obszaru doradztwa zawodowego. Ponadto zajmuje się diagnozą dotyczącą specyficznych trudności w uczeniu się uczniów w wieku ponadgimnazjalnym.

Mgr Agata Matysiak  - psycholog, nauczyciel dyplomowany. Absolwentka wydziału psychologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie o specjalizacji wychowawczej. Posiada przygotowanie do prowadzenia terapii dzieci i młodzieży oraz rodziców. Ukończyła m.in.: Studium Psychoterapii, treningi:interpersonalny, asertywności, komunikacji interpersonalnej.Program Terapii dla osób z doświadczeniem zaniedbania, przemocy oraz strat prokreacyjnych. Studium Profilaktyki i Psychokorekcji dzieci i młodzieży. Posiada uprawnienia do prowadzenia programów profilaktycznych oraz przygotowanie. Zakres udzielanej pomocy psychologicznej: diagnoza psychologiczna, pomoc terapeutyczna dla rodzin i osób z trudnościami emocjonalnymi, w kryzysie , po stracie, wsparcie i edukacja rodziców w procesie wychowania dzieci i młodzieży, w zakresie profilaktyki  uzależnień, wsparcie i pomoc osobom doznającym przemocy, zaniedbania, strat,  pomoc   w rozwiązywaniu problemów, związanych z okresem dojrzewania.

Mgr Iwona Berus - pedagog, psycholog, nauczyciel mianowany pracuje w Poradni od 2007 roku. Ukończyła studia magisterskie w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Kielcach  o specjalizacji pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna. Ukończyła studia podyplomowe w Wyższej Szkole Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Świętokrzyskim na kierunku szkolny doradca zawodowy.W bieżącym roku szkolnym odbyła szkolenie z zakresu projekcyjnej metody badającej skłonności zawodowe „Obrazkowy Test Zawodów Metodą Martina Achtnicha”. Dodatkowo ukończyła kursy kwalifikacyjne z zakresu pedagogiki opiekuńczo wychowawczej i terapii pedagogicznej w Centrum Kształcenia Nauczycieli w Kielcach. W 2014 r. uzyskała dyplom ukończenia jednolitych studiów magisterskich na Wydziale  Psychologii o specjalności psychologia ogólna. Na terenie Poradni zajmuje się doradztwem indywidualnym i grupowym, oraz orientacją zawodową dla młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W ramach swojej działalności prowadzi badania pedagogiczne diagnozujące preferencje zawodowe uczniów, udziela pomocy psychologicznej dotyczącej rozwoju uzdolnień, przygotowuje uczniów do wyboru kolejnego etapu edukacyjnego. Dodatkowo prowadzi warsztaty z zakresu treningu kompetencji społecznych (dotyczące min.  komunikacji interpersonalnej, asertywności, radzenie sobie ze stresem, współpracy, organizacji czasu pracy, metod efektywnego uczenia się) oraz warsztaty z obszaru doradztwa zawodowego. Ponadto zajmuje się diagnozą dotyczącą specyficznych trudności w uczeniu się u uczniów w wieku ponadgimnazjalnym.

Mgr Mirosława Tarasek - pedagog, nauczyciel dyplomowany. Absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Krakowie. Specjalizacja: pedagogika rodziny. Ukończyła Studia Podyplomowe w zakresie wychowania prorodzinnego i seksualnego, kursy kwalifikacyjne: edukatorski -         w zakresie andragogiki przygotowującej do pracy z dorosłymi, organizacja i zarządzanie oświatą, kurs doskonalący: problemy wychowawcze - praca z uczniami ze specyficznymi potrzebami edukacyjnymi. Diagnosta dzieci w wieku szkolnym ze specyficznymi trudnościami   w uczeniu się, prowadzi szkolenia dla pedagogów i nauczycieli. 

Mgr Dorota Nowak-Małek – pedagog, logopeda, nauczyciel dyplomowany. Absolwentka Rosyjskiego Uniwersytetu Pedagogicznego w Petersburgu na kierunku defektologia w zakresie surdopedagogiki, studiów podyplomowych w zakresie logopedii - surdologopedia, afazjologii, wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, filologii polskiej, zarządzania w oświacie, Akademii Coacha, kursów kwalifikacyjnych w zakresie oligofrenopedagogiki, pedagogiki leczniczej, terapii pedagogicznej, W poradni prowadzi diagnozę pedagogiczną i logopedyczną dzieci w młodszym wieku szkolnym oraz terapię pedagogiczna i logopedyczną dzieci młodszych, szkolenia dla nauczycieli i rodziców, konsultacje specjalistyczne w zakresie pedagogiki, logopedii, terapii. 

Mgr Bartosz Rybienik - psycholog, w Poradni zajmuje się: diagnozą przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych ze specyficznymi trudnościami w nauce oraz diagnozą i terapią dzieci z zaburzeniami lękowymi, emocjonalnymi, adaptacyjnymi. Pracuje także z dziećmi z zespołem Aspergera. Absolwent Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pracuje w nurcie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (w trakcie certyfikacji), członek Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach oraz Sekcji PSR/TSR przy Polskim Towarzystwie Psychologicznym, nauczyciel mianowany. 

Mgr Beata Kobus - psycholog, w Poradni zajmuje się diagnozą i terapią psychologiczną dzieci i  młodzieży. Absolwentka Uniwersytetu SWPS w Warszawie. Posiada kwalifikacje z zakresu dialogu motywującego, nauczyciel kontraktowy.

Mgr Małgorzata Niziołek - pedagog, terapeuta SI

Mgr Natalia Małecka - logopeda

Mgr Patrycja Jędrzejewska - pedagog, trener TUS, oligofrenopedagog, Pedagog specjalny, magister pedagogiki resocjalizacyjnej i profilaktyki społecznej oraz pedagogiki opiekuńczo - wychowawczej, terapeuta pedagogiczny, oligofrenopedagog, specjalista z doświadczeniem z zakresu wychowania i edukacji osób niepełnosprawnych intelektualnie oraz osób z autyzmem i zespołem Aspergera. Certyfikowany trener umiejętności społecznych. Posiada szerokie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą zarówno jeśli chodzi o poradnictwo jak i pracę wychowawczą. Praktykę zawodową poszerzała również pełniąć funkcję kuratora społecznego ds. rodzinnych i nieletnich. Chętnie poszerza swoją wiedzę i umiejętności, aby tym samym jak najlepiej realizować się w zawodzie. Lubi pomagać, a współpraca ze Stowarzyszeniem daje jej ogrom satysfakcji. Prywatnie uwielbia aktywnie spędzaj czas wolny - od jazdy na snowboardzie przez pływanie po szeroko pojęty fitness. Od dziecka pasjonatka tańca zarówno towarzyskiego jak również różnych form tańca nowoczesnego. Otwarta na nowe doświadczenia i chętnie podejmująca nowe wyzwania. 

Mgr Patrycja Wójcik - psycholog

Mgr Paulina Sarba - pedagog, terapeuta SI

Mgr Laura Sinkiewicz - psycholog


PRACOWNICY MERYTORYCZNI POWIATOWEGO CENTRUM ROZWOJU EDUKACJI, POWIATOWEJ BIBLIOTEKI PEDAGOGICZNEJ

Mgr Ewelina Jurek 
Nauczyciel - bibliotekarz, nauczyciel mianowany, absolwentka Akademii Świętokrzyskiej
im. J. Kochanowskiego w Kielcach Czytelnia 

 

Przeczytaj o systemie i przetwarzanych w nim danych

Tożsamość administratora systemu
Administratorem Scentralizowanego Systemu Dostępu do Informacji Publicznej (SSDIP), który służy do udostępniania podmiotowych stron BIP, jest Minister Cyfryzacji, mający siedzibę w Warszawie (00-060) przy ul. Królewskiej 27, który zapewnia jego rozwój i utrzymanie. Minister Cyfryzacji, w ramach utrzymywania i udostępniania systemu SSDIP, zapewnia bezpieczeństwo publikowanych danych, wymagane funkcjonalności oraz rejestrowanie i nadawanie uprawnień redaktorów BIP osobom wskazanym we wnioskach podmiotów zainteresowanych utworzeniem własnych stron podmiotowych przy użyciu SSDIP zgodnie z art. 9 ust. 4 pkt 3 ustawy z 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz. U. z 2019 r. poz. 1429).
Minister Cyfryzacji, jako administrator systemu SSDIP jest jednocześnie administratorem danych osób wnioskujących o dostęp do SSDIP w celu utworzenia podmiotowych stron BIP oraz osób wyznaczonych do ich redagowania.
Tożsamość administratora danych
Administratorem danych osobowych przetwarzanych w systemie SSDIP w zakresie osób wnioskujących o utworzenie podmiotowej strony BIP oraz osób wyznaczonych do ich redagowania (redaktorów podmiotowych stron BIP) jest Minister Cyfryzacji.

Administratorami danych publikowanych na podmiotowych stronach BIP utworzonych w ramach SSDIP są podmioty, które daną stronę podmiotową BIP utworzyły. Podmioty te decydują o treści danych, w tym treści i zakresie danych osobowych publikowanych na podmiotowych stronach BIP, ich rozmieszczeniu, modyfikacji i usuwaniu. Minister Cyfryzacji, jako Administrator systemu SSDIP, w odniesieniu do materiałów publikowanych na podmiotowych stronach BIP, jest podmiotem przetwarzającym. Może on ingerować w treść materiałów publikowanych na poszczególnych stronach podmiotowych BIP jedynie w przypadku, gdy właściwy podmiot, który daną stronę utworzył i nią zarządza utracił do niej dostęp lub z innych przyczyn utracił nad nią kontrolę.
Dane kontaktowe administratora systemu SSDIP
Z administratorem systemu SSDIP można się skontaktować poprzez adres email: kancelaria@cyfra.gov.pl lub pisemnie na adres siedziby administratora: ul. Królewska 27, 00-060 Warszawa.
Dane kontaktowe inspektora ochrony danych osobowych
Administrator systemu SSDIP wyznaczył inspektora ochrony danych, z którym może się Pani/Pan skontaktować poprzez email iod.mc@cyfra.gov.pl lub listownie - na adres ul. Królewska 27, 00-060 Warszawa. Z inspektorem ochrony danych można się kontaktować wyłącznie w sprawach dotyczących przetwarzania danych osobowych osób składających wnioski o udostepnienie SSDIP, redaktorów poszczególnych stron BIP, oraz incydentów bezpieczeństwa.
W sprawach przetwarzania danych osobowych zawartych w treści materiałów publikowanych w ramach poszczególnych stron podmiotowych, należy się kontaktować z inspektorem ochrony danych podmiotu, którego strona BIP dotyczy, ich redaktorem lub kierownictwem podmiotu, który daną stronę podmiotowa BIP utworzył.
Cele przetwarzania i podstawa prawna przetwarzania
Celem przetwarzania danych publikowanych na stronach podmiotowych BIP przez poszczególne podmioty jest udostępnienie informacji publicznej wytworzonej w urzędzie i dotyczącej działalności urzędu. Podstawę prawną publikacji stanowi wypełnienie obowiązku prawnego, o którym mowa w art. 8 oraz art. 9 ust 2 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej.
Celem udostępniania systemu SSDIP przez Ministra Cyfryzacji jest umożliwienie podmiotom zobowiązanym, o których mowa w art. 4 ust 1 i 2 ustawy z 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej, utworzenia i prowadzenia własnych stron BIP (co wynika z art. 9 ust. 4 pkt 3 oraz art. 9 ust. 4a ww. ustawy).
Odbiorcy danych lub kategorie odbiorców danych
Dane osobowe w zakresie imienia, nazwiska, nr telefonu, nr faksu dotyczące redaktorów podmiotowych stron BIP oraz dane osobowe publikowane w ramach treści materiałów zamieszczanych na poszczególnych podmiotowych stronach BIP są danymi udostępnianymi publicznie bez żadnych ograniczeń, w tym Centralnemu Ośrodkowi Informatycznemu w Warszawie przy Alejach Jerozolimskich 132-136, któremu Ministerstwo Cyfryzacji powierzyło przetwarzanie danych przetwarzanych w ramach platformy SSDIP.
Okres przechowywania danych
Dane dotyczące osób wnioskujących o udostępnienie systemu SSDIP oraz dane osób wyznaczonych na redaktorów stron podmiotowych przechowywane są przez czas, w jakim osoby te pełniły swoje funkcje oraz przez okres wskazany w przepisach prawa po okresie, w którym osoby te przestały pełnić swoje funkcje.
Dane osobowe osób zawarte w materiałach publikowanych w ramach podmiotowych stron BIP przechowywane są przez okres ustalony przez osoby zarządzające treścią tych stron.
Prawa podmiotów danych
Osoby, których dane są przetwarzane w systemie głównym SSDIP, w tym osoby składające wnioski o przyznanie dostępu do SSDIP oraz osoby będące redaktorami podmiotowych stron BIP, mają prawo dostępu do swoich danych, prawo do sprzeciwu, prawo ograniczenia przetwarzania oraz prawo żądania ich sprostowania oraz usunięcia po okresie, o którym mowa powyżej. Z wnioskiem w sprawie realizacji ww. praw należy się zwracać do administratora systemu tj. Ministra Cyfryzacji lub wyznaczonego inspektora ochrony danych na adres iod.mc@cyfra.gov.pl.
Osoby, których dane są publikowane w ramach treści materiałów zamieszczanych na podmiotowych stronach BIP maja prawo dostępu do danych, prawo do sprzeciwu, prawo do ograniczenia przetwarzania, prawo żądania ich sprostowania oraz usunięcia po okresie, w którym ich publikacja jest wymagana. Z wnioskiem w sprawie realizacji ww. praw należy się zwracać do administratora danych podmiotu, którego dana strona BIP dotyczy, lub wyznaczonego przez niego inspektora ochrony danych.
Prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Osobom, których dane są przetwarzane w systemie SSDIP lub na podmiotowych stronach BIP publikowanych przez poszczególne podmioty przysługuje prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych tj. do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (PUODO) z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa.
Informacja o dobrowolności lub obowiązku podania danych
Przetwarzanie danych osobowych osób składających wnioski o dostęp do SSDIP oraz osób wyznaczonych do redakcji poszczególnych stron podmiotowych BIP jest niezbędne dla zapewnienia kontroli dostępu i wynika z przepisu prawa, tj. art. 9 ust. 4 pkt 3 oraz art. 9 ust. 4a ustawy z 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz. U. z 2019 r. poz. 1429) oraz § 15 ust. 2 Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 18 stycznia 2007 r. w sprawie Biuletynu Informacji Publicznej (Dz. U. Nr 10, poz. 68), w związku z art. 20a ustawy z dnia 17 lutego o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne (Dz. U. z 2019 r. poz. 700, 730, 848, 1590 i 2294) i przepisami rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 12 kwietnia 2012 r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych (Dz.U. z 2017 r. poz. 2247).
Publikowanie danych osobowych na stronie systemu SSDIP oraz na podmiotowych stronach BIP jest dopuszczalne tylko wtedy, jeśli wynika z przepisów prawa, lub jeśli administrator danych uzyskał zgodę tych osób na ich publikację.



Zapoznałem się..